otvorene

odporúčame

Trápia Vás plesne v byte? Žiadny problém!

Aj Vy máte zvýšenú vlhkosť vo Vašom dome alebo v byte a tým následne problém s plesňou?

Plesne sú mikroorganizmy, ktoré sa v prírode vyskytujú bežne a voľným okom ich nevidíme. Pokiaľ sa však premnožia u nás doma, zbadáme ich okamžite. Obzvlášť, ak sa vytvoria na bielej stene alebo v sprchovom kúte. Dokážu nás nielen nahnevať ale aj zdravotne potrápiť. Ich výtrusy obsahujú alergény a často aj toxické látky. Dostávajú sa do ovzdušia a ak sme im vystavení dlhodobo, môžu byť príčinou mnohých chorôb. Nie sú teda len estetickou vadou, ale predstavujú tiež nemalé zdravotné riziko.

Prečo pleseň vzniká? Ako jej môžeme predísť? A keď už sa objavila, ako ju odstrániť?

Plesne sú huby, ktoré vytvoria povlak vláknitej štruktúry podobný vate, najčastejšie v tmavej až čiernej farbe. Pre svoj rast a rozmnožovanie potrebujú plesne najmä vlhké povrchy s dostatkom živín, kyslík a bežnú izbovú teplotu.

Dobrými hostiteľmi pre plesne sú napríklad:

  • vlhké omietky na stenách, najmä v rohoch,
  • vlhké murivo,
  • sadrokartónové stropy v kúpeľniach,
  • drevený nábytok prirazený ku stene,
  • plávajúce podlahy a iné podlahové krytiny, pod ktoré sa dostáva voda,
  • sanitárny silikón v kúpeľniach v kombinácii s prachom,
  • apod.

Keďže plesne pre svoj život nepotrebujú svetlo, veľmi často sa vyskytujú v tmavých, vlhkých a nevetraných pivniciach alebo komorách.
Prevencia je základ. Kritickým faktorom pre vznik plesní je vlhkosť vzduchu.
Tá by sa mala v domácnosti optimálne držať v rozsahu 45 – 55 %.
Akonáhle je táto hodnota pravidelne alebo dlhodobo výrazne prekračovaná, riziko vzniku plesní narastá.
Určite by relatívna vlhkosť nemala prekračovať hodnotu 75 %.
Ak si nie ste istí, je dobré si zaobstarať vlhkomer.

Protiplesňové nátery na stenu:

PRIMALEX - Mykostop

Primalex MYKOSTOP je špeciálny oteruvzdorný náter s veľmi dobrou krycou schopnosťou a vysokou belosťou (92% BaSO4 ). Obsahuje účinné fungicídne látky, ktoré bránia rastu plesní a súčasne majú preventívny protiplesňový charakter.

PRIMALEX - Bacteria Resist

Vysoko krycí a odolný biely vnútorný náter obohatený o technológiu ACTIVE SILVER TECHNOLOGY, ktorá odoláva rastu baktérií a plesní na povrchu náteru. Poskytuje vysoko umývateľný povrch odolný voči dezinfekčným prípravkom, prachu aj bežným škvrnám. Použitím vysoko kvalitnej disperzie je náter stále vysoko paropriepustný - nezabraňuje prenikaniu vodných pár.

PAM – Biozor Normal +

Interiérová akrylátová protiplesňová farba, ktorá je určená na povrchovú úpravu na omietky, murivá, stierky, sadrokartóny, betón a pod. v interiéri. Zabezpečuje prevenciu proti plesniam. V kombinácií s Biozorom Pento+ vytvára ucelený systém zabezpečujúci fungicídnu ochranu. Náter je paropriepustný a vyznačuje sa vysokou belosťou a krycou schopnosťou. Je vhodný na použitie do rodinných domov, bytov, skladov a pivníc.

SLOVLAK – Premio Thermo

Biela maliarska farba plnená jemným keramickým plnivom s tepelnoizolačným účinkom, ktoré zabraňuje kondenzácii vodných pár a znižuje možnosť vzniku plesní. Vyznačuje sa vysokou belosťou a krycími vlastnosťami. Je vhodný pre vnútorné nátery omietok, sadrokartónových a drevotrieskových dosiek, betónových panelov, ako náter pre obytné a reprezentatívne priestory, kancelárie a detské izby.

TIKKURILA – Feelings Extra Durable

Akrylátová polomatná vysokoumývateľná farba pre nátery stien a stropov v interiéri. Farba obsahuje prostriedok proti plesniam, vďaka čomu je vhodná do miestností s vysokou vlhkosťou ako napr. kúpeľne a iné povrchy vystavené vyššiemu namáhaniu. Vhodnými podkladmi sú povrchy z betónu, sadry, omietky, tehly, lepenky, drevotriesky a drevovláknité dosky. Vhodný je aj na nové aj predtým natreté povrchy.Bezchlórové prípravky

PLESNISTOP

Vysokoúčinný prostriedok na okamžitú účinnú likvidáciu plesní. Zbaví Vás dozelena zafarbených stien, sčernaných rohov stien a agresívnej mikroflóre na omietke a murive. Zaberá proti plesniam, hubám, riasam alebo lišajníkom okamžite a účinne, zároveň je aj účinnou prevenciou, preto je ho vhodné pridávať priamo do náterov.

BIOZOR Pento

Náter proti plesni Biozor Pento je určený na sanáciu omietok, murív a stierok v interiéroch voči plesniam s hĺbkovou likvidačnou a preventívnou účinnosťou. Biozor Pento v kombinácii s Biozor Normál tvorí ucelený systém, ktorý ktorý zabezpečuje fungicídnu ochranu stien v interiéri.

PRIMALEX Mykostop - Čistič

Profesionálny prípravok pripravený na okamžité použitie pre lokálne odstraňovanie biologických nečistôt – rias, plesní a húb najmä v interiéri, príp. vo vonkajšom prostredí. Intenzívne pôsobí a preniká do hĺbky ošetrovaných materiálov, čo prináša zaručený výsledok. Moderné zloženie bez obsahu kyselín, chlóru a aj ťažkých kovov.

BIO REPEL – Múdra huba

Biologický a ekologický prípravok na potláčanie plesní a ďalších mikroorganizmov na murive a omietkach. Jedná sa o originálnu kompozíciu mikroorganizmov, ktoré potláčajú nežiaduce plesne na stenách obytných objektov. Po eliminácii plesne organizmy samy z ošetreného muriva vymiznú. Aktívna mikroflóra je nepatogenická, nenapadá rastliny, zvieratá ani ľudí. - Odstránenie plesne. - Preventívne ošetrenie proti plesniam. - Preventívne použitie vo vodorozpustných náteroch.

Likvidácia plesne:

ASANEX

Protiplesňový prípravok s obsahom aktívneho striebra, je kvapalný antimikrobiálny, hlavne protiplesňový suspenzný prípravok s bieliacim účinkom určený na komplexné ošetrenie vlhkých múrov budov a pivničných priestorov, ako aj kúpeľní, skladov ovocia a zeleniny a pod. Prípravok pôsobí na celú škálu mikroorganizmov, ktoré sa zvyknú vyskytovať na vlhkom povrchu.

SAVO PROTI PLESNIAM

Prípravok Savo proti plesniam je účinný proti mikroskopickým vláknitým hubám, riasam, lišajníkom a má vysoké baktericidné účinky. Povrch vydezinfikuje a krásne vybieli. Môžete ho použiť na rôzne povrchy: steny, keramiku, obklady a škáry, omietky, murivo, kameň, smalt, plasty, akrylátové povrchy, silikón, gumu, nehrdzavejúcu oceľ.

HG – ODSTRAŇOVAČ PLESNE

Okamžite ničí všetky plesne, takže nevábne čierne škvrny ihneď zmiznú. Tieto nevzhľadné čierne škvrny od plesne, vlhka a vplyvu počasia sa často objavujú v silikónových škárach medzi vaňou a obloženou stenou, v sprchových kútoch a na omietke.

HG – PENOVÝ ODSTRAŇOVAČ PLESNE

Ničí pleseň na vlhkých miestach v interiéri aj exteriéri. Nemá prenikavý zápach, aplikácia sprejom umožňuje lepšie zameranie na postihnuté miesto a riziko rozstrekovania je menšie. Pena má navyše schopnosť dlhšie sa udržať na povrchu, čím zaistí dlhodobejšie pôsobenie. Vhodný na obklady a štukové steny (mramor a iné druhy prírodného kameňa), špáry v kúpeľni, na toalete, v kuchyni, pivnici, saune, bazéne, garáži. Vyčistí aj fasádu, balkón, kvetináče, záhradné sochy apod.

PRIMALEX – Mykostop Prevencia – protiplesňová prísada

Primalex MYKOSTOP PREVENCE je profesionálna protiplesňová prísada určená do všetkých vodou riediteľných vnútorných maliarskych náterových hmôt, penetrácií a ďalších stavebných hmôt (napr. vyrovnávacích stierok) . Obohacuje náterové hmoty o vysoko účinné fungicídne látky, ktoré majú preventívny účinok proti vzniku plesní na povrchu suchého náterového filmu. Obohacuje tiež penetračné prípravky o vysoko účinné fungicídne látky, ktoré ošetrujú murivo a iné stavebné materiály proti rastu plesní.

PRIMALEX – Protiplesňová penetrácia

Špeciálny penetračný prostriedok, ktorý obmedzuje tvorbu plesní vďaka aktívnym fungicídnym zložkám a preniká hlboko do podkladov. Tým ich nielen zjednocuje a spevňuje, ale znižuje aj tvorbu vlasových trhliniek pri finálnych povrchových úpravách. Súčasne zlepšuje priľnavosť ďalších vrstiev náterov. Pri správnej aplikácii zachováva tiež prirodzený priechod vodných pár stenou.

Pohlcovanie vlhkosti:

CERESIT STOP AERO 360 – pohlcovač vlhkosti

CERESIT STOP VLHKOSTI AERO je nový systém, ktorý bojuje proti vzdušnej vlhkosti, postredníctvom cirkulácie vzduchu. Zaisťuje vysoký účinok pohlcovania vlhkosti a neutralizáciu pachov. Aerodynamický prístroj má otvor pre prúdenie vzduchu, ktorý umožňuje cirkuláciu vzduchu v okolí tablety ako aj cez ňu. Prístroj môžete použiť v obývačke, kúpelni, spálni, kuchyni, pivnici. Pohlcovač k svojej činnosti nepotrebuje elektrickú energiu a je ohľaduplný k životnému prostrediu. Jeho účinok je okamžitý.

Kontakt

BELIČKOVÁ s.r.o.,
Námestie SNP 39/57
Zvolen 960 01

mobil: 0915 772 776
tel.: 045 5326 008
belickova@belickova.sk


Odporúčané stránky

otváracie hodiny

Pondelok7:30 - 17:00
Utorok7:30 - 17:00
Streda7:30 - 17:00
Štvrtok7:30 - 17:00
Piatok7:30 - 17:00
Sobota8:00 - 12:00
Nedeľazatvorené

kde nás nájdete

kontaktujte nás

© 2023 Copyright Beličková spol. s r.o., všetky práva vyhradené, webmaster: THR Systems a.s.

TOP
TOP